Siyonistlerin finans kaynağına ağır darbe! Kampanya sonrası milyonlarca kişi akın etti

  • Haber7 – ÖZEL

Gazze’de soykırım yapan siyonist İsrail’e yönelik başlatılan boykot kampanyaları dalga dalga büyüyor. 

İsrail ve suç ortaklarını can damarından vuracak boykotta yeni aşamaya geçildi. Küresel sistemde tekelleşen iki ödeme sistemi Mastercard ve Visa için vatandaşlardan çağrı geldi.

SİYONİST ÖDEME SİSTEMLERİNE BOYKOT!

Siyonistlerin hakim olduğu finans sistemi üzerinden kampanya başlatan vatandaşlar, Mastercard ve Visa ödeme sistemlerine boykot başlattı. Sosyal medyada vatandaşlar, Türkiye’nin yerli ödeme sistemi TROY’a geçiş için kampanya çağrılarında bulundu. Kısa sürede yüz bini aşkın post atılırken “#TroyKartaGeçiyoruz” etiketi sosyal medya platformu X gündeminde birinci sırada yerini aldı.

MİLYARLARCA DOLAR TÜRKİYE’DEN ÇIKIP CEPLERİNE GİRİYOR

Finans sektörünü tekelinde tutan ABD menşeili Mastercard ve Visa sistemleri, Türkiye’den milyarlarca dolar elde ediyor.

Türkiye’de vatandaşlar, toplamda 112 milyon 652 bin 685 adet kredi kartına, 184 milyon 412 bin 745 adet banka kartına sahip. Sadece Eylül ayında yapılan harcama miktarı ise 705 milyar TL’yi buldu. Yüzde 1 civarında komisyon payı alan ödeme sistemleri, yapılan alışveriş harcamalarından milyarlarca TL kazandı.

TROY KARTA GEÇİŞLERDE YOĞUNLUK

Başlatılan boykot kapsamından vatandaşlar, ödeme sistemlerinde değişikliğe gitmeye başladı. Binlerce vatandaş,  İlk kez 1 Nisan 2016’da resmi olarak kullanıma sunulan yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a geçmeye başladı. Edinilen bilgilere göre, vatandaşların ilgisi nedeniyle bankalarda yoğunluk olduğu öğrenildi.

KART SAYISI 19 MİLYONA ULAŞTI

Kısa sürede etkisini gösteren kampanya sonrası TROY kart talebinde patlama yaşandı. Bugün itibariyle TROY, 19 milyon kart sayısına ulaştı.

TROY KARTA NASIL GEÇİLİR?

TROY ödeme sistemine geçmek isteyen vatandaşların kendi bankalarını arayarak “TROY kartı almak istiyorum” veya “Kartlarda TROY ödeme sistemini kullanmak istiyorum” diyerek talepte bulunması yeterli.

YURTDIŞINDA KULLANILABİLİR Mİ?

2017’den itibaren Discover Card ağı aracılığıyla TROY, dünya genelinde kabul edilen bir ödeme sistemine dönüştü. Bu gelişme, TROY‘un uluslararası alanda da önemli bir adım atmasını sağladı. 

İşte TROY’un geçerli olduğu ülkeler:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir