Fatih Altaylı: 5 yılda yüzde 2000 artış, hem de Reisi Cumhurumuzun tavsiye ettiği ünlü Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazalarında

Gazeteci Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın 2019 Eylül ayında Tarım Kredi Kooperatifi’nden aldığı 5 litrelik zeytinyağının o dönem 99 lira olduğunu, bugün ise 1888 liraya çıktığını belirterek, “5 yılda yüzde 2000 artış. 5 ayda yüzde 100 artış. Hem de Reisi Cumhurumuzun ucuzluğu nedeniyle tavsiye ettiği ünlü Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazalarında” diye yazdı.

Emekli maaşlarının 10 bin TL’ye çıkartıldığını kaydeden Altaylı, “2019 yılından bu yana emekli aylığı 5 kat artarken, zeytinyağı fiyatı 20 kat artmış. Bir emekli 2019 yılındaki maaşı ile 20 teneke zeytinyağı alabilirken, bugün 5 teneke zeytinyağı alabilir hale gelmiş.

Çok değil 6 ay önce, Temmuz sonunda bile maaşıyla 9 teneke zeytinyağı alabilen emekli şimdi zamlı maaşıyla 5 teneke alabilecek. O da maaşı eline geçinceye kadar Tarım Kredi Kooperatifi zeytinyağı fiyatına yeni bir zam yapmaz ise” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir