Elazığ’da yeni yılın ilk ayında 237 trafik kazası oldu

Elazığ’da yeni yılın ilk ayında 237 trafik kazası oldu

ELAZIĞ – Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı tarafından yayımlanan trafik istatistik bültenine göre 2024 yılının ilk ayında Elazığ’da 237 trafik kazası meydana gelirken 1 kişi hayatını kaybetti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı istatistiklerine göre Elazığ’da Ocak ayında 237 trafik kazası meydana geldi. İstatistiklere göre, kentte meydana gelen 237 kazada 153 kişi yaralanırken, 1 kişi hayatını kaybetti. Kazaların 89’u yaralanmalı olurken, 148’i ise maddi hasarlı olduğu açıklandı.

Trafik kazalarında en sık görülen sürücü hataları ise şöyle sıralandı:

“Araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı vermemek, alkollü olarak araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek ve hatalı şekilde veya yasak olan yerlere park etmek”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir