Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan F-16 ve ABD açıklaması! İstanbul’a da müjdeyi duyurdu

Son dakika Erdoğan haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Beştepe’de gerçekleştirilen ve 3 saat 20 dakika süren Kabine toplantısı sona erdi.

Toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

ABD’DEN F-16 ALIMI

Amerika Birleşik Devletleri ile bir süredir yürüttüğümüz F16 talebimizinde olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz.

Ülkemize yönelik kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte inşallah Türk Savunma sanayii bundan sonra daha hızlı yol alacak.

Önümüzdeki dönemde, ekonomi programımızın müspet yansımalarını, enflasyon başta olmak üzere diğer alanlarda net bir şekilde göreceğiz.

‘TERÖRİSTANA İZİN VERMEYECEĞİZ’

Türkiye, güney sınırlarında teröristan kurulmasına müsaade etmeyecektir. Terör örgütleri mensuplarını bulduğumuz yerde kafalarını ezmeyi sürdüreceğiz.

Terörün yok edilmesi, Irak’la hayata geçirmeyi planladığımız Kalkınma Yolu Projesi için de önemlidir.

Yaz aylarında Pençe Harekat bölgesindeki tahkimatımızı önemli ölçüde tamamlamış olacağız, böylece çok daha etkin tedbirleri alma imkanına kavuşacağız.

‘TÜRKİYE’NİN GÜVEN İKLİMİNİ BOZMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ’

Bilhassa son  10 yıldır her seçim öncesinde olduğu gibi, milletimizi huzursuz edecek görüntüler ardı ardına gelmeye başladı.

Mahalli idareler seçimlerini ülkemizin tökezletmenin aracı haline dönüştürme hayali kuranların inşallah yine heveslerini kursaklarında bırakacağız. Türkiye’nin güven ve istikrar iklimini bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

‘MİLLETİ HER FIRSATTA SIRTINDAN HANÇERLEYENLERİN DÖNEMİ BİTMİŞTİR’

Türkiye artık hem siyasi hem ekonomik hem askeri olarak bambaşka bir ligin oyuncusudur. Bizim iktidarımızın ilk 10 yılı vesayetle mücadele ile,  ikinci 10 yılı ise terör ve milli irade hırsızılarına karşı verdiğmiz kavga ile geçti. Bu süreçte asla ihmal etmediğmiz husus ise demokrasi ve kalkınma atılımlarını sürdürmekti. 

Artık Türkiye yüzyılı idealini hayata geçirmek için kararlılıkla hedeflerine doğru ilerleyen bir Türkiye var.

Milleti her fırsatta sırtından hançerleyenlerin dönemi bitmiştir.

Türkiye yaşadığı onca sıkıntı ve imtihana rağmen sıkıntıların üstesinden gelebilecek programa, imkana, en önemlisi de kudrete sahip bir ülkedir.

İSTANBUL’A 34 KİLOMETRELİK YENİ RAYLI SİSTEM

Önümüzdeki aylarda 4 ayrı proje kapsamında, 34 kilometrenin üzerinde uzunluğa ve 18 istasyona sahip raylı sistemi İstanbul’a kazandıracağız.

Mahalli İdareler Seçimlerini, ülkemizi tökezletmenin aracı haline dönüştürme hayali kuranların heveslerini yine kursaklarında bırakacağız.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir