‘Cinsel Saldırı’ Davasından Beraat Eden Kurtuluş Kuş’a Bir Kötü Haber Daha: Bakanlık Karara İtiraz Etti

Şarkıcı Kurtuluş Kuş hakkında, 27 Şubat 2022 tarihinde Aydın’daki bir otelde B.B’ye (21) yönelik “nitelikli cinsel saldırı” iddiasıyla açılan davanın duruşması Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen ay görülmüş, Kurtuluş Kuş beraat etmişti. 

Duruşma savcısı karara itiraz ederek mahkemeye istinaf için “süre tutum” talebinde bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise mahkemenin gerekçeli kararına ilişkin itiraz dilekçesi yolladı.

Kaynak: https://www.cumhuriyet.com.tr/yasam/s…

Müzikte son dönemin parlayan yıldızlarından Kurtuluş Kuş, hakkında “nitelikli cinsel saldırı” iddiasıyla açılan davadan beraat etmesine rağmen bir türlü kurtulamadı.

Kuş hakkında 27 Şubat 2022 tarihinde Aydın’daki bir otelde B.B’ye (21) yönelik “nitelikli cinsel saldırı” iddiasıyla dava açılmıştı.

Dava Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen ay görülmüş, Kurtuluş Kuş beraat etmişti.

Şimdi ise Kurtuluş Kuş bir kötü haber daha geldi. Duruşma savcısı karara itiraz ederek mahkemeye istinaf için “süre tutum” talebinde bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise mahkemenin gerekçeli kararına ilişkin itiraz dilekçesi yolladı.

Cumhuriyet’ten Rengin Temoçin’in haberine göre; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Mağdurun olaydan dört gün sonra şikâyetçi olmasının hayatın olağan akışına aykırı olduğu belirtilmişse de dört günlük sürenin makul süreyi aşmadığı kanaatindeyiz. Kaldı ki mağdurun somut olayın etkisini atlatmakta güçlük çektiği ifade edilmiştir, yalnızca bu husus dahi süreyi makul bir süre haline getirmektedir. Ayrıca somut olayın özelliğine göre dört günlük süreden çok daha uzun sürelerde, aylar ve hatta yıllar sonra mağdurların şikâyette bulunması makul bir süre olarak karşılanabilecektir.”

Dilekçenin devamı ise şu şekilde:

“Mağdurun beyanları, mağdurun sanığa iftira atmasını gerektirecek dosya kapsamında herhangi bir delile rastlanmamış olması durumları birlikte değerlendirildiğinde yerel mahkemenin vermiş olduğu beraat kararının usul ve yasaya aykırı olduğunu düşünüyoruz. Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararının usul ve yasaya aykırı olması sebebi ile bozulmasına karar verilmesini vekaleten talep ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir