Sözcü yazarından Muharrem İnce eleştirisi: Amacı ne yapıp yapıp Recep Tayyip’i o makama yeniden seçtirmek

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, bugünkü yazısında cumhurbaşkanlığına adaylığını koyan Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’yi eleştirdi. “Adaylığa soyunmasının en büyük nedeni ‘gıcık olduğu’ CHP’nin oylarını bölmek ve eski partisinden bu yolla intikam almak” diyen Çölaşan, “Amacı ne yapıp yapıp Recep Tayyip’i o makama yeniden seçtirmek” görüşünü ifade etti.

Çölaian, İnce’yi eleştirdiği yazısında şunları kaydetti:

“İnsanoğlu hayal ettiği müddetçe yaşarmış. Bunun hali de böyle ama biraz yükseklerden uçuyor. Türk seçmeninin kafasına ve CHP’ye bir ‘Truva atı’ olarak, ‘bir bölen’ olarak sokuldu. Üstlendiği görev çok basit: Oyları bölmek ve eğer mümkün olursa cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip’e armağan etmek… Ve CHP’den intikamını bu yolla almak!

Bu arkadaş olacakları şimdiden biliyor, Kılıçdaroğlu’na tezgah kurduğunu yedi cihan görüyor ama duruşunu değiştirmeye niyetli görünmüyor… Bundan sonra da değiştirmeyecek… Zira amacı ne yapıp yapıp Recep Tayyip’i o makama yeniden seçtirmek. Biraz zor olur ama eğer başarırsa hayrını görsün. Böyleleri her seçimde ortaya çıkar, sonra nasihatını alır ama iş işten geçmiş olur.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir