Çin’den Bu 3 Kripto Para İçin Son Dakika Açıklaması!

Çin Yüksek Mahkemesi, son zamanlarda, bazı kriptolar için açıklama yaptı. Mahkeme, özellikle Bitcoin, Ethereum, USDT ve diğer kripto birimlerinden kaynaklanan anlaşmazlıklara odaklandı. Kripto para ile ilgili davalara ilişkin taslak kuralları yayınladı. İşte detaylar…

Çin, üç kripto para için açıklama yaptı

Önlemler, kripto para ticaretindeki spekülasyon risklerini önlemeyi ve kontrol etmeyi amaçlıyor. Mahkeme, kriptoların alım satımının ekonomik ve mali düzeni ciddi şekilde bozduğunu söylüyor. Ayrıca insanların mallarının güvenliği için ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirtti. “Kurallar”, özellikle Bitcoin, Ethereum, USDT ve diğer kripto para birimlerini ele alıyor. Bunlar, üzere özellikle para birimleriyle ilgili anlaşmazlıkların ele alınması için Yüksek Mahkeme tarafından alt mahkemelere verilen yönergeleri veya talimatları ifade eder.

Kripto para birimlerini içeren uyuşmazlıkları değerlendirirken mahkeme, çeşitli hamleler gerçekleştirecek. Örneğin taraflarca gerçekleştirilen kripto para birimleriyle ilgili yasal işlemlerin geçerliliğini belirlemek için ulusal mali ve endüstriyel düzenlemelere bakacak. Bunun yanı sıra farklı zamanlarda kamu politikasına ilişkin çeşitli düzenlemeleri incleyecek.

Çin’deki en son kripto gelişmeleri

Diğer yandan, Çin’in kripto para birimleri üzerindeki yasağına rağmen, Çin’in 1,4 milyar vatandaşından bazılarının, emlak ve hisse senedi gibi yatırımlara alternatifler ararken Pekin’in Eylül 2021’de koyduğu yasağı çiğnediğini gösteren alım satım faaliyetlerine dair işaretler ortaya çıktı. Peki, Çinlilerin tokenlere yönelik iştahının devam ettiğine dair şüpheler nereden çıkıyor? Kripto borsalarının alacaklı profilleri ve kripto platformlarını kullandıklarını söyleyen vatandaşlar mevcut. Ayrıca bilgiler Pekin’in yasağına geçici çözümler getiren sektör çalışanları dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan geliyor.

Geçen yıl Kasım ayında iflas eden FTX’in ABD’deki iflas başvuruları, Çinli kullanıcıların borsanın müşterilerinin %8’ini oluşturduğunu gösteriyor. Teorik olarak, kripto ticareti Çinliler için yurtiçinde ve yurtdışında yasaklı olsa da, bunu uygulamak zor. Kullanıcılar konumları maskeleyerek borsaların Çin adreslerini engelleme girişimlerini bertaraf etme şansına sahip.

Pekin, kara para aklama, borsa çıkışları ve Bitcoin madenciliğinin çevresel etkilerine ilişkin endişeler nedeniyle kriptovarlıkları baskı altına aldı. Binance, OKX ve FTX borsaları; bir zamanlar ticareti için dünyanın en büyük pazarı Çin’de hizmet veriyordu. Buradaki risk seven yatırımcılara hizmet sunmaktaydı. Borsalardaki uyum sistemleri ve Çin pasaportu sahiplerini filtreleyip filtrelemedikleri uyum sorununun bir parçası. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi en büyük kripto borsası olan Binance, Çin’den uzak duran borsalardan biri. Borsa, Çin anakarasında faaliyet göstermediğini ya da orada herhangi bir teknolojiye sahip olmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir